Keyboard

Keyboard

powrót

Wiek uczniów:

dzieci w wieku wczesnoszkolnym od 6 lat

Czas nauki:

Lekcje indywidualne: raz w tygodniu po 30 min (teoria + nauka gry na instrumencie)

Lekcje indywidualne: raz w tygodniu po 45 min (teoria + nauka gry na instrumencie)

Lekcje grupowe: raz w tygodniu po 55 min (teoria + nauka gry na instrumencie)

Osób na grupę:

Lekcje odbywają się indywidualnie albo w grupach (w zależności od programu i poziomu umiejętności)

Program idealny dla:

Radosne i rozwijające granie na keyboardzie skierowane jest do dzieci od 6. roku życia. Rozwija wyobraźnię, uwrażliwia, pomaga zaszczepić w dziecku miłość do muzyki. Szkoła Muzyczna YAMAHA w Rzeszowie i Łańcucie oferuje profesjonalną i skuteczną naukę gry na keyboardzie dla dzieci, młodzieży, osób dorosłych. Szkolimy również nauczycieli.

Keyboard to instrument, który posiada niezliczone zalety i potrafi dostarczyć wielu emocji. W placówce edukacyjnej YAMAHA grę na keyboardzie traktujemy z wielką powagą i dokładamy wszelkich starań, aby wykształcić w uczniach ponadprzeciętne umiejętności w tym zakresie. Nie jest to bowiem instrument "samogrający". Traktowanie go w ten sposób jest wielkim błędem i niemal zniewagą dla kompetentnego muzyka.

Poprzez rozpoczęcie nauki gry na keyboardzie w placówce edukacyjnej YAMAHA dziecko wchodzi w piękny świat muzyki, poznaje jego specyfikę i uczy się gry na instrumencie. Podczas zajęć maluchy uczą się w grupie grać melodie, znane i nieznane piosenki. Lekcje odbywają się raz w tygodniu i są wysoce pomocne w zaszczepieniu w dziecku pasji do muzyki i gry na instrumentach. Nad postępami maluchów czuwają wykwalifikowani nauczyciele, którzy starają się maksymalnie motywować dziecko i w pozytywny sposób zachęcać je do pracy.

W Szkole Muzycznej YAMAHA keyboard zdecydowanie nie jest wesołym "samograjem". Traktujemy ten instrument poważnie i od początku uczymy dzieci gry na dwie ręce (klucz wiolinowy i basowy). Dzięki temu można z powodzeniem kontynuować naukę gry na innym instrumencie klawiszowym - pianinie lub fortepianie.

Opracowany przez specjalistów program nauczania w zakresie gry na keyboardzie kładzie nacisk na grę na dwie ręce od pierwszego kontaktu z instrumentem (w kluczu basowym oraz wiolinowym). Dzięki temu zdobywamy również kompetencje w zakresie gry na fortepianie czy pianinie. Szkoła YAMAHA dba w sposób kompleksowy o to, aby studenci zdobyli możliwie wysokie kompetencje, gdyż sukces ucznia traktujemy jak swój własny.

W keyboardzie tkwi niesamowity potencjał techniczno-muzyczny. Nie mniej jednak tylko prawidłowe i profesjonalne jego wykorzystanie gwarantuje, że nasza gra zostanie doceniona i zachwyci publiczność. W placówce edukacyjnej YAMAHA kładziemy nacisk na wszechstronną edukację muzyczną. Uczymy grać, pomagamy wykształcić słuch muzyczny, uczymy aranżowania utworów. Pracując wykorzystujemy bardzo szeroki repertuar i bardzo zróżnicowane style.

Jaki jest cel przewodni nauki gry na keyboardzie skierowanej do dzieci?

- opanowanie materiału w zakresie różnorodnych stylów muzycznych i szczegółowe zapoznanie się z nimi

- nauka czytania nut

- nauka grania z nut

- rozwój zdolności dziecka w zakresie aranżacji, improwizacji, linii melodycznej, rytmu, kształcenia słuchu, harmonii

- rozwój kreatywności

W jakim wieku dzieci mogą rozpocząć naukę gry na keyboardzie?

Zajęcia są skierowane do dzieci od 6. roku życia, młodzieży i doroślych.

Jak liczna jest grupa obecna w trakcie prowadzenia zajęć?

Lekcje mogą odbywać się w grupach oraz indywidualnie. Liczebność grupy jest ustalana na podstawie poziomu uczestników i wybranego programu.

Jak długo trwają lekcje?

Zajęcia lekcyjne trwają 45 minut lub 55 minut (w zależności od tego czy zdecydujemy się na edukację indywidualną, czy też w grupie). Prowadzone są raz w tygodniu. W trakcie zajęć ma miejsce nauka teoretyczna oraz praktyczna gry na instrumencie.  

Cel przewodni:

- opanowanie materiału w różnych stylach muzycznych
- poznanie różnych styli muzycznych
- czytanie nut
- granie z nut (zarówno w wersji klasycznej - fortepian, jak i rozrywkowej)
- rozwój zdolności wykonawczych i twórczych, jak: => harmonizowanie, aranżacja, improwizacja
- praca nad LINIĄ MELODYCZNĄ, HARMONIĄ, RYTMEM, GRĄ ZESPOŁOWĄ, KSZTAŁCENIEM SŁUCHU oraz KREATYWNOŚCIĄ

Nauczyciele prowadzący zajęcia
Kozimor Natalia
Chudzio Katarzyna
Chruściel Bartosz
Iskrzycki Jarosław
Kokoszka Szymon
Kostuj Krzysztof
Starzec Marcin
Piorun Rafał
Staroń Natalia
Kasprzyk Natalia
Szela Kamil
Szela Kamil
Wojnar Klaudia
Wojnar Klaudia
Bezpłatna lekcja próbna!
Zapisz się już dzisiaj!