Gitara klasyczna

Gitara klasyczna

powrót

Wiek uczniów:

dzieci w wieku szkolnym od 6 roku życia, młodzież i dorośli

Czas nauki:

Lekcje indywidualne: raz w tygodniu po 45 min (teoria + nauka gry na instrumencie)
Lekcje grupowe: raz w tygodniu po 55 min (teoria + nauka gry na instrumencie)

Osób na grupę:

Lekcje gry na gitarze odbywają się indywidualnie albo w grupach (w zależności od programu i poziomu umiejętności)

Program idealny dla:

"Zabawa na sześciu strunach" to innowacyjny program indywidualnej oraz grupowej nauki gry na gitarze klasycznej w Szkole Muzycznej YAMAHA w Rzeszowie i Łańcucie.  Oferta lekcji gry na gitarze skierowana jest do dzieci od 6 roku życia, a także młodzieży, dorosłych. Z powodzeniem kształcimy też nauczycieli.

Jak powiedział wybitny artysta Ludwig van Beethoven po odsłuchaniu profesjonalnego gitarzysty Mauro Giulianiego: "Gitara sama dla siebie jest miniaturową orkiestrą". Nasza placówka edukacyjna zdecydowanie podziela zdanie wyjątkowego muzyka. W gitarze drzemią ogromne możliwości - można z powodzeniem wykorzystać ją zarówno do gry solowej, akompaniamentu, jak i gry kameralnej. Jej szerokie możliwości, wygoda użycia, radość jaką daje sama gra sprawia, że umiejętność gry na gitarze jest bardzo pożądana i popularna. Wyjątkowy charakter omawianego instrumentu wynika z zespołu wielu powiązanych ze sobą czynników.

Szkoła Muzyczna YAMAHA prowadzi profesjonalną naukę gry na gitarze klasycznej. Proponujemy studentom bardzo interesujący i motywujący zarazem program nauczania oraz niezbędne pomoce dydaktyczne. Zatrudniamy kompetentną kadrę, która szkoli skutecznie i w wysoce przyjemnej atmosferze. Nauka gry zespołowej, solowej, improwizacji, akompaniamentu bazuje na repertuarze zapożyczonym z muzyki jazzowej, klasycznej oraz popularnej. Kompetentni nauczyciele pokażą jak wykorzystać możliwości instrumentu w zależności od konkretnych okoliczności.

Zajęcia prowadzone są indywidualnie lub w razie zainteresowania w grupie. Zajęcia grupowe nie mają ściśle określonej liczebności kursantów. Zależne jest to bowiem przede wszystkim od faktu, jaki poziom umiejętności posiadają studenci oraz jakim programem kształcenia podążają. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu. Trwają 45 minut (w przypadku zdecydowania się na lekcje indywidualne) lub 55 minut (w przypadku zdecydowania się na lekcje grupowe).  

Jaki jest cel prowadzenia zajęć w zakresie nauki gry na gitarze klasycznej?

- opanowanie rozległej gamy utworów z różnych stylów muzycznych (zarówno solowe, jak i zespołowe)

- doskonalenie nauki gry na instrumencie poprzez technikę stopniowania trudności w utworach repertuarowych oraz specjalistyczne ćwiczenia (jogging strunowy)

- stała praca nad harmonią, rytmem, linią melodyczną, kształceniem słuchu, rozwijanie kreatywności

- stosowanie zróżnicowanych sposobów nauczania, technik łączących poszczególne elementy doskonalenia słuchu

Nauczyciele prowadzący zajęcia
Bradliński Artur
Bradliński Artur
Dziedzic Grzegorz
Dziedzic Grzegorz
Kasprzyk Krzysztof
Kasprzyk Krzysztof
Chruściel Bartosz
Kielar Ewa
Kielar Ewa
Miłosz Piotr
Miłosz Piotr
Pasieka Krzysztof
Pasieka Krzysztof
Zobacz inne programy
dowiedz
się więcej
Gitara elektryczna
Gitara elektryczna
Bezpłatna lekcja próbna!
Zapisz się już dzisiaj!