Fortepian/Pianino

Fortepian/Pianino

powrót

Rodzaj zajęć:

akcje i zabawy, śpiewanie piosenek, słuchanie muzyki, ćwiczenia sensomotoryczne, masaż dla niemowląt, stymulujące wierszyki, rytuały, swobodne odkrywanie

Wiek uczniów:

niemowlaki w wieku od 4 miesiąca życia do 1,5 roku w towarzystwie jednego z opiekunów

Czas nauki:

raz w tygodniu, po 45 minut przez ok. 12-14 miesięcy

Osób na grupę:

od 4 do 10 dzieci wraz z ich rodzicami

Program idealny dla:

Program przewiduje umuzykalnianie dzieci w przedziale wiekowym 4 - 18 miesięcy.

Celem przewodnim programu skierowanego do najmłodszych jest zasada "swobodnego odkrywania". Maluchy poznają przedstawiane im przedmioty, samodzielnie zaznajamiają się z nimi i odkrywają ich specyfikę. Towarzyszy tym działaniom wspólny śpiew, słuchanie muzyki, zabawy ruchowe. Podczas zajęć stosunkowo niewiele się mówi, za to bardzo duża się dzieje. Dzięki temu dzieci są cały czas zainteresowane i żądne wrażeń. Rodzice mogą stale obserwować swoje pociechy i patrzeć jak zachowują się w określonych sytuacjach.

Na zajęcia możemy przyprowadzić już 4-miesięcznego szkraba. Lekcje odbywają się w przystosowanym do wymagań najmłodszych pomieszczeniu, gdzie można z powodzeniem bawić się i poznawać świat pięknej muzyki. Doświadczenia z muzyką dzieci zdobywają w bezpiecznym otoczeniu, z udziałem towarzyszących im opiekunów. Program nauczania prowadzi sympatyczna i zabawna Foczka Robby.

Program umuzykalniania dla najmłodszych przeznaczony jest na okres jednego roku. W tym czasie dzieci wprowadzane są stopniowo w świat muzyki. Maluchy otrzymują kolorową książeczkę z atrakcyjnymi obrazkami, wesołymi piosenkami, wierszykami. Znajdziemy tam także komentarze cenionego specjalisty neurologa dr Rosemarie Richter dotyczące rozwoju małych dzieci. Rodzice i dzieci mają ponad to do dyspozycji specjalnie przygotowaną płytę CD, na której znajdziemy piosenki dla dzieci w najmłodszej grupie wiekowej.

Na spotkaniach pokazujemy dzieciom poszczególne instrumenty, przedmioty użytkowe, liczne zabawki. Dzięki temu spotkania są dla nich interesujące i rozwojowe. Poruszamy zróżnicowane tematy, które potrafią zaciekawić nie tylko dzieci, ale też rodziców. Zdajemy sobie sprawę, że dziecko odbiera otaczający go świat wszystkimi zmysłami. Dlatego też uwzględniamy w procesie umuzykalniania malucha wszelkie kanały postrzegania i proponujemy zróżnicowane sposoby początkowego kontaktu z muzyką.

Jaki jest cel przewodni programu "Niemowlaki w krainie dźwięków"?
- pogłębienie relacji rodzica z maluchem, usprawnienie komunikacji miedzy nimi
- wsparcie w zakresie rozwoju dziecka
- wprowadzenie w świat muzyki, wzbudzanie zainteresowania dźwiękami

W jakim wieku można brać udział w programie "Niemowlaki w krainie dźwięków"?

Na zajęcia zapraszamy maluchy w wieku od 4. do 18. miesiąca życia. Dziecku zawsze musi towarzyszyć przynajmniej jeden opiekun.

Jak długo trwają zajęcia?

Spotkania odbywają się raz w tygodniu i trwają 45 minut. Cały cykl przewiduje spotkania w ciągu 12-14 miesięcy.

Jakie podstawowe elementy prowadzonych zajęć możemy wyróżnić?

Przede wszystkim jest to swobodne poznawanie otoczenia, wesołe zabawy, śpiewanie piosenek i słuchanie muzyki, słuchanie wierszyków, ćwiczenie sensomotoryczne.

Cel przewodni:

  • wspiera rozwój dziecka
  • tworzona jako medium komunikacyjne
  • wspiera interakcje pomiędzy rodzicami i niemowlakami
  • umacnia więzi pomiędzy rodzicami i niemowlakami
Zobacz inne programy
dowiedz
się więcej
Gitara elektryczna
Gitara elektryczna
dowiedz
się więcej
Perkusja
Perkusja
dowiedz
się więcej
Saksofon
Saksofon
dowiedz
się więcej
Śpiew
Śpiew
dowiedz
się więcej
Skrzypce
Skrzypce
Bezpłatna lekcja próbna!
Zapisz się już dzisiaj!