Dźwiękoludki - JMC

Dźwiękoludki - JMC

powrót

Rodzaj zajęć:

grupowe

Wiek uczniów:

dzieci od 4 do 6 roku życia

Czas nauki:

55 minut

Osób na grupę:

od 4 do 10 uczestników każde dziecko uczestniczy w zajęciach z jednym z rodziców !

Program idealny dla:

„Junior Music Course” stanowi podstawę dla całego nauczania oferowanego w Szkołach Muzycznych YAMAHA.

„Junior Music Course” uwzględnia fizyczny, emocjonalny oraz intelektualny poziom rozwoju dziecka i do tego dostosowane są najbardziej odpowiednie treści nauczania, podejście i styl lekcji.

W pierwszych latach życia dziecka jego słuch rozwija się bardzo szybko. Dzieci są w stanie natychmiast zapamiętać dźwięki i słowa usłyszane po raz pierwszy w życiu. Dlatego też, jeśli w tym wieku będą stykały się z różnymi gatunkami muzycznymi poprzez słuchanie, śpiewanie i granie, zdobędą gruntowne podstawy do właściwej percepcji muzyki.

Dzieci biorące udział w zajęciach to 4- i 5-latki.

Jest to okres, kiedy zmysł słuchu rozwija się najszybciej, tak więc zdolność do słuchowego rozpoznawania dźwięków jest zwiększona. Są to idealne warunki do rozwoju słuchu absolutnego, poczucia harmonicznego, a także do rozwoju wyczucia barwy i frazy muzycznej. W tym samym czasie dzieci są zachęcane do poznawania podstawowych elementów muzycznych – melodii, rytmu i harmonii, a jako narzędzia nauczania są wykorzystywane keyboardy.

Celem „Junior Music Course” jest umożliwienie dzieciom zaśpiewania tego, co słyszą, zagrania tego, co śpiewają oraz tworzenia własnych utworów lub wyrażania ekspresji muzycznej przy pomocy keyboardów.

Nauczyciele prowadzący zajęcia
Chudzio Katarzyna
Gałuszka Elżbieta
Zobacz inne programy
dowiedz
się więcej
Niemowlaki w Krainie Dźwięków
Niemowlaki w Krainie Dźwięków
dowiedz
się więcej
Szkraby i Muzyka
Szkraby i Muzyka
dowiedz
się więcej
Cudowny Świat Muzyki
Bezpłatna lekcja próbna!
Zapisz się już dzisiaj!