Facebook Półkolonie Rzeszów Nowy oddział w C.H. Nowy Świat Wodzirej

Programy nauczania

Trąbka

Gra na trąbce może być niesamowitym przeżyciem zarówno dla muzyka, jak i dla słuchaczy jego występu. Profesjonalista potrafi bowiem wydobyć z trąbki dźwięki, które prawdziwie porywają ludzką duszę.

 

W placówce edukacyjnej YAMAHA istnieją programy adresowane zarówno dla dzieci, jak i osób znacznie starszych. Nad ich odpowiednim przygotowaniem i przystosowaniem do wymagań określonych grup zaawansowania czuwają kompetentni muzycy (z YAMAHA Music Foundation) i pedagodzy. Dzięki profesjonalnemu przygotowaniu materiałów dydaktycznych i kompetencji zatrudnionej w Szkole Muzycznej YAMAHA kadrze nauczycieli gwarantujemy nie tylko skuteczną, ale też przyjemną naukę gry na poszczególnych instrumentach (w tym na trąbce).

 

Szkoła Muzyczna YAMAHA posługuje się samodzielnie opracowanymi programami nauczania PMS (Popular Music School). Dostosowane są one do potrzeb poszczególnych grup wiekowych oraz poziomu umiejętności. Poszczególne cykle nauczania przewidują naukę w okresie 3-5 lat.

 

Materiały naukowe składają się przede wszystkim z profesjonalnych podręczników oraz akompaniamentów w standardzie XG (playbacków). Alternatywnie z płyt CD. Wszystkie pomoce dydaktyczne skonstruowane są tak, aby motywować ucznia, zachęcać do podnoszenia kompetencji i przekazywać umiejętności sprawnie oraz skutecznie. Nad prawidłowym przyswojeniem treści czuwa doświadczony i posiadający szeroką wiedzę teoretyczną oraz praktyczną nauczyciel. Zajęcia prowadzimy tak, aby kursant na bieżąco mógł obserwować swoje postępy, co jest bardzo motywujące w zakresie całego procesu kształcenia. Kładziemy nacisk na doskonalenie umiejętności gry zespołowej oraz indywidualnej. Zajęcia mogą odbywać się zarówno w pojedynkę, jak i w grupie.

Po zakończeniu cyklu programu Popular Music School każdy uczeń może doskonalić swoje kompetencje i rozwijać talenty w zespołach muzycznych , orkiestrach instrumentalnych.

 

W jakim wieku można rozpocząć grę na trąbce?

Optymalny wiek na rozpoczęcie nauki gry na trąbce w przypadku dzieci to minimum 10 lat. Zapraszamy na zajęcia również młodzież i osoby dorosłe.

 

Jak liczna jest grupa obecna w trakcie prowadzenia zajęć?

Liczebność uczniów zależna jest od wyboru systemu kształcenia (indywidualny oraz grupowy). Liczba poszczególnych grup różni się ze względu na poziom posiadanych umiejętności i specyfikę konkretnego programu.

 

Jak długo trwają lekcje?

W przypadku lekcji indywidualnych czas trwania zajęć wynosi 45 minut. W tym czasie nauczyciel przekazuje kursantom zarówno wiedzę teoretyczną, jak i praktyczne umiejętności gry na trąbce. Lekcje grupowe są nieco dłuższe - trwają 55 minut. Tutaj również ma miejsce wykład teoretyczny oraz praktyczna nauka gry na instrumencie.  

Wiek uczniów:

młodzież od 10 roku życia i dorośli

Ilość osób podczas zajęć:

Lekcje odbywają się indywidualnie albo w grupach (w zależności od programu i poziomu umiejętności)

Czas trwania lekcji:

Lekcje indywidualne: raz w tygodniu po 45 min (teoria + nauka gry na instrumencie)
Lekcje grupowe: raz w tygodniu po 55 min (teoria + nauka gry na instrumencie)