Facebook Półkolonie Rzeszów Nowy oddział w C.H. Nowy Świat Wodzirej

Programy nauczania

Skrzypce

Szkoła muzyczna YAMAHA w Rzeszowie i Łańcucie proponuje profesjonalne programy nauki gry na skrzypcach. Prowadzone w naszych placówkach lekcje gry na skrzypcach kierowane są do osób w zróżnicowanych grupach wiekowych (od dzieci, aż po osoby dorosłe).

 

Koncepcja programów i szczegółowy ich plan jest opracowywany przez specjalistów z branży muzycznej z YAMAHA Music Foundation. Współpracują z nimi kompetentni i posiadający szerokie doświadczenie pedagodzy. Tworzone programy noszą nazwę PMS (Popular Music School, czyli Szkoła Muzyki Rozrywkowej). Jest to jedna z najbardziej efektywnych i przyjemnych zarazem metod nauczania i udoskonalania kompetencji w zakresie gry na instrumentach (w tym na skrzypcach).

 

Programy PMS dopasowane są zawsze do umiejętności konkretnych uczniów. Początkującym dają bowiem możliwość nauki skutecznej gry od podstaw, zaś osobom zaawansowanym wyznaczają ścieżkę udoskonalania swoich umiejętności. Osoby podążające ścieżką nauki określoną przez PMS mają wyznaczony cykl nauczania na okres 3-5 lat.

 

Materiały naukowe skonstruowane są tak, aby w maksymalny sposób ułatwiać uczniom zdobywanie wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych. Składają się one z podręczników, a także akompaniamentów tworzonych w standardzie XG lub płyt CD. Nad zrozumieniem prezentowanych treści zawsze czuwa kompetentny i doświadczony w branży muzycznej nauczyciel, który dba o prawidłowe przyswojeniem treści przekazu.

Nauczanie przy wykorzystaniu akompaniamentów, "mini utworów" gwarantuje, że zajęcia będą efektywne, a zarazem wyjątkowo przyjemne dla uczniów. Motywują do dalszego podnoszenia swoich kompetencji i sprawiają, że czujemy nieodparta radość wynikającą z gry na instrumencie. Nauka prowadzona jest zarówno w systemie indywidualnym, jak i grupowym.

 

Co po ukończeniu programów PMS?

Jak wiadomo, muzyk rozwija się do końca życia. Zdobyte kompetencje można z powodzeniem doskonalić w orkiestrach instrumentalnych, a także zespołach muzycznych.

 

W jakim wieku można rozpocząć naukę gry na skrzypcach?

Zapraszamy dzieci w wieku od 6. roku życia, młodzież, a także osoby dorosłe.

 

Jak liczna jest grupa obecna w trakcie prowadzenia zajęć?

Liczebność grupy zależna jest zarówno od konkretnego programu nauczania, jak i poziomu zaawansowania poszczególnych uczniów. Lekcje mogą odbywać się również w trybie indywidualnym.

 

Jak długo trwają lekcje gry na skrzypcach?

Lekcje indywidualne trwają 45 minut i odbywają się raz w tygodniu. W tym czasie przekazywana jest zarówno teoria, jak i praktyczna nauka gry na instrumencie. Lekcje grupowe trwają 55 minut i również zawierają w sobie nauczanie teoretyczne oraz praktyczne.  

Wiek uczniów:

młodzież od 6 roku życia i dorośli

Ilość osób podczas zajęć:

Lekcje gry na skrzypcach odbywają się indywidualnie albo w grupach (w zależności od programu i poziomu umiejętności)

Czas trwania lekcji:

Lekcje indywidualne: raz w tygodniu po 45 min (teoria + nauka gry na instrumencie)
Lekcje grupowe: raz w tygodniu po 55 min (teoria + nauka gry na instrumencie)