Facebook Półkolonie Rzeszów Nowy oddział w C.H. Nowy Świat Wodzirej

Programy nauczania

Saksofon

W Szkole Muzycznej YAMAHA w Rzeszowie i Łańcucie obecne są zróżnicowane programy nauki gry na saksofonie, skierowane do osób w poszczególnych grupach wiekowych i posiadających zróżnicowane kompetencje muzyczne. Funkcjonujące programy opracowywane są przez specjalistów z branży muzycznej - muzyków z YAMAHA Music Foundation oraz wybitnych pedagogów. Są one wysoce efektywne i motywujące zarówno w zakresie nabywania pierwszych umiejętności, jak i pogłębiania już posiadanych w zakresie gry na saksofonie.

 

Programy proponowane przez Szkołę Muzyczną YAMAHA noszą nazwę Popular Music School (Szkoła Muzyki Rozrywkowej). Studenci zdobywają niezbędną wiedzę i umiejętności gry na saksofonie w cyklu kształcenia, który trwa 3-5 lat. Każdy student po zakończeniu edukacji może doskonalić swoje kompetencje w określonych zespołach muzycznych czy też w orkiestrach instrumentalnych. Jest bowiem wyposażony w niezbędne umiejętności. Z racji tego, że podczas lekcji gry na saksofonie staramy się zaszczepić w uczniach miłość do tego co robią, nasi uczniowie w grę wkładają całe serce i robią to na prawdę dobrze.

 

Opracowujemy specjalistyczne pomoce naukowe, które ułatwiają wchłanianie wiedzy i pomagają studentom zrozumieć treści muzyczne. Na materiały dydaktyczne składają się między innymi starannie zredagowane podręczniki, akompaniamenty, płyty CD. Korzystanie z nich odbywa się pod czujnym okiem nauczycieli, dla których branża muzyczna to prawdziwa pasja. Dzięki zastosowaniu akompaniamentów opracowanych w standardzie XG kształcimy umiejętność gry zespołowej i usprawniamy cały proces nauki. Staramy się uczyć tak, aby uczeń odczuwał satysfakcje w wyniku poczynionych postępów. Prowadzimy nauczanie indywidualne oraz w grupie.

 

W jakim wieku można rozpocząć grę na saksofonie?

Saksofon to instrument wyjątkowy, ale wymagający od muzyka pewnych predyspozycji. Nie zaleca się nauki na nim dzieciom poniżej 10. roku życia. Zapraszamy na zajęcia zatem dzieci od 10. życia, a także osoby dorosłe i młodzież.

 

Jak liczna jest grupa obecna w trakcie prowadzenia zajęć?

Lekcje mogą odbywać się indywidualnie, a także w grupie. W przypadku zajęć zbiorowych liczebność grupy określa się na podstawie posiadanych przez studentów umiejętności i konkretnej ścieżki kształcenia.

 

Jak długo trwają lekcje gry na saksofonie?

Lekcje indywidualne mają miejsce raz w tygodniu i trwają 45 minut. Lekcje grupowe odbywają się z taką samą częstotliwością i czas ich trwania wynosi 55 minut. W czasie zajęć przekazuje się teorię oraz praktyczne umiejętności gry na saksofonie.  

Wiek uczniów:

Dzieci od 10 roku życia, młodzież oraz dorośli

Ilość osób podczas zajęć:

Lekcje gry na saksofonie odbywają się indywidualnie albo w grupach (w zależności od programu i poziomu umiejętności)

Czas trwania lekcji:

Lekcje indywidualne: raz w tygodniu po 45 min (teoria + nauka gry na instrumencie)
Lekcje grupowe: raz w tygodniu po 55 min (teoria + nauka gry na instrumencie)