Facebook Półkolonie Rzeszów Nowy oddział w C.H. Nowy Świat Wodzirej

Programy nauczania

Perkusja

Placówka edukacyjna YAMAHA w Rzeszowie i Łańcucie oferuje zróżnicowane programy nauczania (PMS - Popular Music School) dla swoich kursantów. Nasze programy nauki gry na perkusji uwzględniają indywidualne predyspozycje, umiejętności, wiek studenta.

 

Funkcjonujące w Szkole Muzycznej YAMAHA programy są wynikiem wnikliwej i długotrwałej pracy wielu specjalistów pedagogów oraz doświadczonych muzyków z YAMAHA Music Foundation. W zakresie nauki gry na perkusji tego typu metody nauczania są nie tylko wysoce skuteczne, ale też wyjątkowo motywujące i elastyczne. Umożliwiają łatwe rozpoczęcie przygody z grą na instrumencie przez początkujących i pozwalają na efektywne podnoszenie umiejętności przez osoby bardziej zaawansowane. Wiedza teoretyczna oraz umiejętności praktyczne przekazywane są systematycznie, zaś cały cykl kształcenia trwa zazwyczaj 3-5 lat.

 

Szkoła Muzyczna YAMAHA udostępnia materiały naukowe, na które składają się podręczniki, akompaniamenty opracowane w standardzie XG, opcjonalnie płyty CD. Każdy materiał dydaktyczny skonstruowany jest tak, aby rozwijać, doskonalić i kształcić kompetencje w zakresie gry na perkusji. Nad prawidłowym przebiegiem nauki czuwa posiadający odpowiednie kompetencje nauczyciel. Dba on o wykształcenie umiejętności gry indywidualnej, zespołowej, usprawnienie procesu zdobywania wiedzy i umiejętności. Lekcje gry na perkusji prowadzone są tak, aby student sam mógł zaobserwować swoje postępy i tym samym motywował się do dalszej pracy. Uczymy z pasją i miłość do muzyki staramy się przekazać uczniom. Dzięki temu zawsze ich kompetencje rozwijamy do na prawdę wysokiego poziomu.

 

Osoby zdobywające umiejętności w ramach Popular Music School mogą po zakończeniu cyklu kształcenia doskonalić swoje zdolności w orkiestrach instrumentalnych, a także zespołach muzycznych.

 

W jakim wieku można rozpocząć grę na perkusji?

Z tym instrumentem doskonale radzą sobie dzieci od 6. roku życia. Uczymy także młodzież oraz dorosłych.

 

Jak liczna jest grupa obecna w trakcie prowadzenia zajęć?

Lekcje gry na perkusji mogą odbywać się indywidualnie lub w grupie. W przypadku drugiej opcji liczebność grupy ustala się na podstawie posiadanych przez kursantów kompetencji i konkretnej ścieżki kształcenia.

 

Jak długo trwają lekcje gry na perkusji?

Lekcje indywidualne odbywają się raz na tydzień i trwają 45 minut. Lekcje grupowe odbywają się z taką samą częstotliwością i trwają 55 minut.  

Wiek uczniów:

Dzieci od 6 roku życia, młodzież oraz dorośli

Ilość osób podczas zajęć:

Lekcje gry na perkusji odbywają się indywidualnie albo w grupach (w zależności od programu i poziomu umiejętności)

Czas trwania lekcji:

Lekcje indywidualne: raz w tygodniu po 45 min (teoria + nauka gry na instrumencie)
Lekcje grupowe: raz w tygodniu po 55 min (teoria + nauka gry na instrumencie)