Facebook Półkolonie Rzeszów Nowy oddział w C.H. Nowy Świat Wodzirej

Programy nauczania

Instrumenty perkusyjne świata

Instrumenty perkusyjne dają wiele możliwości - rozwijają zdolności manualne, kształcą wrażliwość na barwę dźwięków i poczucie rytmu, rozbudzają zainteresowania muzyczne. Nauka gry na tych instrumentach jest wyjątkowo ciekawa, a sama umiejętność wysoko ceniona.

 

W Szkole Muzycznej YAMAHA istnieją programy nauczania skierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Opracowane zostały przez doświadczonych pedagogów przy współpracy z wybitnymi muzykami YAMAHA Music. Stanowią wysoce motywującą i przynoszącą pozytywne rezultaty ścieżkę kształcenia nauki gry na instrumentach perkusyjnych.

 

Programy Szkoły Muzyki Rozrywkowej (PMS) pozwalają osobom rozpoczynającym przygodę z perkusją skutecznie rozpocząć proces kształcenia, zaś osobom zaawansowanym pozwalają jeszcze lepiej rozwinąć posiadane predyspozycje i umiejętności. Programy Popular Music School dają możliwość podnoszenia umiejętności zarówno instrumentalnych, jak i wokalnych. Trwają z reguły od 3 do 5 lat.

 

Materiały naukowe, którymi posiłkują się uczniowie to przede wszystkim skonstruowane z rozwagą podręczniki, płyty CD, akompaniamenty (playbacki) tworzone w standardzie XG (pliki MIDI). Umożliwiają one przeprowadzenie wyjątkowo atrakcyjnej i skutecznej zarazem formy lekcji. Korzystanie z materiałów dydaktycznych w placówce odbywa się w towarzystwie nauczyciela posiadającego nie tylko szeroką wiedzę i umiejętności muzyczne, ale też doświadczenie w zakresie pedagogiki i przekazywania wiedzy. Dzięki temu możliwe jest wysoce skuteczne przyswojenie przekazywanych treści przez studenta. Akompaniamenty rozwijają umiejętność gry zespołowej i usprawniają proces nauki. Widzimy na bieżąco swoje postępy, co jest wysoce motywujące na każdym etapie przyswajania wiedzy. Radość z gry, satysfakcja z postępów, poczucie spełnienia - to bardzo ważne aspekty nauki gry na perkusji. Nauka może odbywać się w systemie indywidualnym, a także grupowym. Po zakończeniu programu można dalej rozwijać swoje talenty - w zespołach muzycznych, orkiestrach instrumentalnych.

 

W jakim wieku można rozpocząć naukę gry na instrumentach perkusyjnych?

Na zajęcia mogą uczęszczać dzieci od 6. roku życia, młodzież, dorośli.

 

Jak liczna jest grupa obecna w trakcie prowadzenia zajęć?

Lekcje mogą odbywać się w grupach, a także w systemie indywidualnym. Liczebność grupy jest określana w zależności od poziomu uczestników i konkretnego programu.

 

Jak długo trwają lekcje?

 

Czas trwania lekcji uzależniony jest od tego czy wybierzemy indywidualną ścieżkę kształcenia, czy też będziemy uczyć się gry na perkusji w grupie. Lekcje trwają od 45 minut (indywidualne lekcje) do 55 minut (lekcje w grupie). Odbywają się systematycznie raz w tygodniu.

Wiek uczniów:

młodzież od 6 roku życia i dorośli

Ilość osób podczas zajęć:

Lekcje odbywają się indywidualnie albo w grupach (w zależności od programu i poziomu umiejętności)

Czas trwania lekcji:

Lekcje indywidualne: raz w tygodniu po 45 min (teoria + nauka gry na instrumencie)
Lekcje grupowe: raz w tygodniu po 55 min (teoria + nauka gry na instrumencie)