Facebook Półkolonie Rzeszów Nowy oddział w C.H. Nowy Świat Wodzirej

Programy nauczania

Fortepian/Pianino

Nauka gry na pianinie czy fortepianie wymaga od muzyka zaangażowania i niezbędnych umiejętności. Usprawnia koordynacje ruchową (sprawność manualna), ćwicząc przy tym umysł i koncentrację. Nie mniej jednak wybitny muzyk musi grać na instrumentach na prawdę perfekcyjnie, aby czuć dumę z wykonanego utworu. Szkoła Muzyczna YAMAHA w Rzeszowie i Łańcucie dokłada wszelkich starań, aby wykształcić w uczniach wszelkie umiejętności i predyspozycje, które pozwalają na bezbłędną i porywającą zarazem grę.

 

Placówka edukacyjna YAMAHA prowadzi lekcje gry na fortepianie i pianinie skierowane do osób w różnych grupach wiekowych - od dzieci, przez młodzież, aż po osoby dorosłe. Samodzielnie konstruujemy programy nauczania (PMS - Popular Music School), dzięki czemu mamy pewność, że będą odpowiednio spełniały swoje role. Programy Popular Music School powstają w wyniku wspólnej pracy doświadczonych pedagogów i wybitnych muzyków z YAMAHA Music Foundation.

Taka forma kształcenia pozwala na wysoce skuteczną i elastyczną naukę gry na pianinie oraz fortepianie. Umiejętności muzyczne uczniowie nabywają w trakcie ścieżki kształcenia, która trwa zazwyczaj 3-5 lat.

 

Nasi kursanci dysponują specjalistycznymi materiałami dydaktycznymi - podręczniki, akompaniamenty w standardzie XC (pliki MIDI), a także płyty CD. Wszystkie pomoce naukowe przedstawiają interesującą, atrakcyjną i rozwojową formę lekcji. Przyswajanie treści odbywa się pod wnikliwym okiem nauczyciela, który posiada nie tylko rozległą wiedzę muzyczną, ale też umiejętności pedagogiczne. Kształcone są zarówno indywidualne zdolności, jak i umiejętność gry w zespole. Zastosowanie zróżnicowanych pomocy naukowych pozwala nam na sprawne przyswajanie wiedzy i obserwowanie postępów swoich działań na poszczególnych etapach kształcenia. Kursanci czerpią prawdziwą radość z nauki gry na pianinie i fortepianie, czując się przy tym tak, jakby byli częścią prawdziwego zespołu. Po zakończeniu cyklu kształcenia można jak najbardziej kontynuować rozwój zdolności - w zespole, orkiestrze instrumentalnej.

 

W jakim wieku można rozpocząć grę na pianinie / fortepianie?

Do nauki gry na pianinie oraz fortepianie zachęcamy dzieci od 6. roku życia, a także młodzież i dorosłych.

 

Jak liczna jest grupa obecna w trakcie prowadzenia zajęć?

Lekcje mogą być prowadzone indywidualnie, opcjonalnie w grupie. W przypadku lekcji w grupie liczebność uczniów określa się na podstawie posiadanych przez nich umiejętności i w zależności od danego programu.

 

Jak długo trwają lekcje gry na pianinie / fortepianie ?

Lekcje odbywają się z reguły raz na tydzień. Trwają 45 minut (lekcje indywidualne) lub 55 minut (lekcje grupowe).  

Wiek uczniów:

młodzież od 6 roku życia i dorośli

Ilość osób podczas zajęć:

Lekcje gry na fortepianie / pianinie odbywają się indywidualnie albo w grupach (w zależności od programu i poziomu umiejętności)

Czas trwania lekcji:

Lekcje indywidualne: raz w tygodniu po 45 min (teoria + nauka gry na instrumencie)
Lekcje grupowe: raz w tygodniu po 55 min (teoria + nauka gry na instrumencie)