Facebook Półkolonie Rzeszów Nowy oddział w C.H. Nowy Świat Wodzirej

Programy nauczania

Cudowny Świat Muzyki

W ramach programu wprowadzamy dzieci w świat muzyki, pozwalamy im na spontaniczne muzykowanie i wykształcenie w sobie muzycznej pasji. Zajęcia przeznaczone są dla maluchów od 4. do 6. roku życia. Odbywają się w niewielkich grupach, w miłej, bezstresowej i radosnej atmosferze.

 

W okresie dzieciństwa dzieci najpełniej poznają świat. Odbierają go bowiem kompleksowo wszystkimi zmysłami. Program "Cudowny Świat Muzyki" skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym. Prowadzone są dla nich ciekawe zajęcia rozwijające aktywności, które umożliwiają połączenie nauki z beztroską zabawą. Dzieci w tym wieku lubią naśladować dorosłych, co stanowi wielki potencjał dla prowadzącej zajęcia kadry pedagogicznej i daje jej mnóstwo możliwości interesującego prowadzenia zajęć.

 

Szkoła Muzyczna YAMAHA wprowadza dzieci w otoczenie muzyki i uczy je jak przy pomocy muzyki odkrywać i przeżywać otaczający nas świat. W końcu muzyka jest częścią naszego życia i wysoce ubogie byłoby funkcjonowanie bez wszechobecnych dźwięków. Stanowi tło pięknych wydarzeń, kojarzy nam się z określonymi działaniami, kształtuje osobowość i wrażliwość na świat. Jeśli zaszczepimy w dzieciach miłość do muzyki, z pewnością zaprocentuje to w przyszłości. Dzieci reagują na dźwięki bardzo spontanicznie, nie obawiają się reakcji otoczenia. Dzięki temu możliwe jest daleko idące wychowanie rytmiczne przedszkolaków.

 

Ideą programu "Cudowny Świat Muzyki" jest nauczenie dzieci sztuki cieszenia się z kontaktu z muzyką zarówno w zakresie samodzielnego, jak i grupowego muzykowania. Aktywność wykorzystująca muzykę oraz ruch pozwala dzieciom usprawnić koordynację określonych partii ciała. Niewątpliwie wpływa także na kondycję fizyczną maluchów. Przedszkolaki są bogatsze o nowe doświadczenia ruchowe na różnym poziomie trudności - od prostych, po skomplikowane. Program edukacyjnych zabaw muzyczno-ruchowych opracowany jest na okres około dwóch lat. Zdecydowanie zachęcamy rodziców do uczestniczenia w zajęciach z pociechami. Umożliwia to stałe obserwowanie postępów dziecka. Nasze doświadczenie pokazuje, że każde dziecko jest otwarte na świat muzyki i zainteresowane rozwojem w tym zakresie. Wystarczy prawidłowo je do tego zachęcić.

 

Jaki jest cel prowadzenia zajęć w ramach programu "Cudowny Świat Muzyki"?

- rozwój słuchu u dziecka

- wspomaganie koordynacji ruchowej

- kształcenie głosu

- wykształcenie poczucia rytmu

 

W jakim wieku można rozpocząć program "Cudowny Świat Muzyki"?

Zajęcia są skierowane do dzieci pomiędzy 4., a 6. rokiem życia.

 

Jak liczna jest grupa obecna w trakcie prowadzenia zajęć?

Grupy są niewielkie i zazwyczaj liczą od 5 do 8 osób.

 

Jak długo trwają lekcje?

Zajęcia lekcyjne odbywają się raz w tygodniu i trwają 55 minut. Cykl kształcenia trwa od dwóch do czterech lat.  


Cel przewodni:

rozwija słuch muzyczny dziecka,
kształci głos,
wyrabia poczucie rytmu

Wiek uczniów:

dzieci od 4 do 6 roku życia

Osób na grupę:

od 5 do 8 osób

Czas nauki:

raz w tygodniu, po 55 minut przez ok. 2 - 4 roku